Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, erdemli lisans eğitimini Kadir özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Teşkilat düzlükında İstanbul Okumuş Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bölümünde marka üretimu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk nöbet önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise yapılanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze denli eğitim bölümünde sülale olarak biraşırı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En heybetli ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden serlayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, zanaat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası faal çkırmızıışmalar yürüten KALKO, biraşırı futbol, sepet topu köleübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde taraf aldığı Mefretçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların canipı keşik Türkiye’nin en heybetli özel meslek ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 senedir idare kurulunda taraf almaktadır.

KALKO, eğitim düzlükında yaptığı başarılı girişimlerden dolayı biraşırı düğün, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Terbiye Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında eğitim düzlükında projeler yürütmektedir. Her yıl biraşırı öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve beş ile omuz omuza öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir