Chat, Türkçesiyle “Sohbet” medlulına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonra internetin sadece marifet aktarımı kucakin değil, aynı zamanda cümbüş kucakin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir takma ad kullanarak (nickname) söyleşi edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanımadığınız lalettayin biriyle yapılabildiği gibi antrparantez tanıdığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri yoluyla yapılabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız veya tanımadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve söyleşi ika için kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri ekseri programlama dilleri kullanılarak veya müheyya scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş edinmek kucakin sadece nickname (takma insan) cızıktırmak yerinde olurken birtakımlarındaysa sohbete sarrafiyelamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün genel ağ kullanıcıları arasında pop olan Mynet ve ZurnaNet gibi siteler chat sitelerine sarrafiyelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla program antrakt yüzünü kullanarak sadece alfabelı, alfabelı ve fonlü, sesli ve fonlü gibi tercihe ilgilı olarak söyleşi etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en pop olanı kesik süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı entelekt mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir öbür pop chat program olan ve internetin söylence yazılı sınavmlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir